border collie DCDC Wrocław 2014

DCDC Wrocław 2014

23:57Natalia

Pierwsze zawody w Polsce i nasz debiut freestyle z Lomo. Długo dojrzewałam do tego startu, razem z Lomo z którą borykałam się z wieloma problemami, poznając ją i ucząc się jej. Każdy pies to inna konstrukcja, inne możliwości (fizyczne i psychiczne). To samo dotyczy czynnika ludzkiego (byłam tutaj najsłabszym ogniwem, ale bardzo się starałam :P ). 3 lata pracy z Lomo to  poszukiwania drogi, praca nad emocjami, techniką skoku oraz bezpieczeństwem.
Mój główny stres był związany z początkiem freestyle i trudnym elementem samokontroli - Lomo dała czadu i wytrzymała niesamowicie długo :D Później już tylko bylebym nie zapomniała free z emocji ( poczułam się jak border collie w pobudzeniu ). Oczywiście pogubiłam się w dyskach i zobaczyłam kilka niedociągnięć nad którymi muszę popracować. Najbardziej ucieszyło mnie, że wyszły elementy których nie byłam pewna - tutaj wielki ukłon dla Lomo - była niesamowicie dzielna! Tak oto po tylu latach walki i pracy - 35 pkt za free <3 do teraz nie umiem uwierzyć..
Sławek z Lomo po pierwszym dniu byli ex aequo z 3 innymi teamami na pierwszym miejscu w Super Pro Toss&Fetch. Oraz Sławek z Tintą w Super Open po pierwszym dniu także 1 miejsce i najlepszy free. Nawet przez pare sekund byliśmy po wszystkich startach w każdej konkurencji na 1 miejscu :P
Oczywiście życie jest przewrotne więc żeby radości nie było za wiele, Lomo odbiła zębami ostatni dysk, gdzie aby obronić 1 miejsce wystarczyło nam 0,5 pkt :D i tak oto zajęłyśmy II miejsce w kategorii Startes :) Na pewno nie zapomnę tych emocji, tylko sport potrafi takie dostarczyć :)
Lomo łapiąc kolejne 22 pkt w tossie zajęła ze Sławkiem III miejsce w Super Pro Toss&Fetch :D
I znów szalony obrót sprawy Sławek z 1 miejsca, po drugim free spadł na 4 miejsce z Tintunią, aczkolwiek myślę, że obronił się wygrywając freesbatelkę - która btw jak zobaczyłam ( a jestem na prawie każdym jego treningu) to szczęka mi opadła ! :D
3 lata temu we Wrocławiu Sławek z Tintą zajęli 1 miejsce w startersach, Lomo debiutowała dokładnie w tym samym wieku :)

Oraz odkrycie roku - nie potrafię przyjmować komplementów :P Za wszystkie miłe słowa w naszym kierunku - bardzo dziękuję :) Jest mi niezmiernie miło :)

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Wow! Świetnie Wam poszło, gratulacje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie graty udanych zawodów i tylu nowych pucharów do kolekcji ;). Właśnie oglądałam filmik z waszego free z Lomo - super wam poszło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie! Wielkie gratulacje! Czekam z wielką niecierpliwością na Was w Poznaniu! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. brawo brawo :D było na co popatrzeć! ogrom wspaniałej pracy! :)

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Flickr Images

Formularz kontaktowy